درمان چروک های واژن با روشی ساده

درمان چروک های واژن با روشی ساده

در قسمت فوقانی واژن قسمتی به نام کلیتوریس وجود دارد که اعصاب متعددی در آن وجود دارد که باعث حساسیت و تحریک جنسی می شود . در نتیجه منجر به لذت جنسی در زن می شود . اما با گذشت زمان یا زایمان دچار تغییراتی از جمله کاهش حساسیت و ایجاد چروک می شود . برای برطرف کردن این مشکل جراحی بر روی کلاهک کلیتوریس انجام می شود . با ما در این مقاله همراه باشید تا به این موضوع بپردازیم.

عوارض چروک های واژن

چین های اضافی می توانند برآمدگی ایجاد کنند که باعث کاهش لبیا مینورا افزایش پیدا می کند.این موضوع نه تنها تاثیر منفی بر ظاهر ناحیه تناسلی می گذارد بلکه باعث کاهش حساسیت و میل جنسی می شود .

عکس--کلاهک-کلیتوریس

 

نحوه انجام جراحی کلاهک کلیتوریس

جراحی کاهش کلاهک کلیتوریس می تواند باعث بهبود در ظاهر دستگاه تناسلی زن شود. بافت اضافی با توجه به آناتومی هر فرد مشخص می شود. در شکل و میزان چین ها تنوع گسترده ای وجود دارد. در بعضی از بیماران برداشتن بافت اضفی کلاهک کلیتوریس به همراه لابیاپلاستی انجام می شود.بعد از برداشتن بافت اضافی شدن محل برش با بخیه های قابل جذب انجام می شود.این جراحی با بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی انجام می شود.

جراحی کاهش کلاهک کلیتوریس برای چه افرادی مناسب است ؟

برای خانمهایی که بافت بیش از حد زیادی در کلیتوریس دارند که باعث افزایش عفونتهای مزمن ، ناراحتی در هنگام رابطه جنسی یا کاهش حساسیت جنسی می شود، این جراحی توصیه می شود. همچنین برای خانم هایی که دیر به ارگاسم می رسند نیز مناسب است .

دکتر لیلا تدین متخصص زنان و جراح زیبایی زنان دارای بورد تخصصی زنان و زایمان از دانشگاه تهران، به بررسی و تشخیص بیماری های زنان می پردازد. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره ۲۶۳۲۹۶۲۰ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید.

 

آیا درمان چروک واژن با جراحی عوارض دارد ؟

بسیاری از افراد تصور می کنند جراحی درمان چروک واژن باعث کاهش حساسیت و تحریک جنسی می شود . در صورتی که این تصور اشتباه است . از آنجائی که در این قسمت اعصاب حساسی وجود دارد نیاز به دقت و تخصص پزشک دارد . به همین دلیل برای انجام این جراحی حتما به جراح زیبایی زنان مراجعه کنید . اگر این جراحی توسط فرد غیرمتخصص انجام شود عوارضی از جمله موارد ذیل به همراه دارد :
• خونریزی
• هماتوم یا تورم
• عفونت
• کم برداشتن یا برداشتن بیش از حد بافت کلیتوریس که منجر به عدم قرینگی می شود.

بیشتر بخوانید
تنگ کردن دائمی واژن و هزینه آن

رضایت بیماان بعد از درمان چروک واژن

نتایج این جراحی موفق گزارش شده است و در مواردی که به همراه لابیاپلاستی انجام شده میزان موفقیت ۹۰% گزارش شده است .

مراقبت های بعد از جراحی کلاهک کلیتوریس

• تا یک ماه رابطه جنسی نداشته باشید.
• تا ۶ هفته از انجام فعالیت های سنگین خودداری کنید.
• در صورت بروز درد داروهای مسکن مصرف کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]
دکتر لیلا تدین

دکتر لیلا تدین، جراح و متخصص زنان دارای مدرک دكترای عمومی و مدرک تخصصی جراح زنان و زايمان از دانشگاه علوم پزشکی تهران داراي بورد تخصصي زنان و زايمان از دانشگاه تهران

پاسخ

سه − دو =

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Buttonتماس با پزشک