متخصص زنان در پاسداران

متخصص زنان در پاسداران

به طور کلی مراجعه به پزشک زنان برای تمام خانم ها امری ضروری و الزامی می باشد. عوامل مختلفی می تواند فرد را وادار به ملاقات با متخصص زنان و زایمان می کند اما مهم ترین آن می تواند بارداری باشد. بسیاری از خانم ها تصور می کنند تا رویت نشدن بیماری نیازی به مراجعه به پزشک زنان ندارند اما این تصور غلط می باشد. از سن ۱۳ سالگی به بعد یعنی پس از دوران بلوغ، دختر خانم ها باید حداقل سالی یک بار به دکتر زنان مراجعه کند و تحت مراقبت های پیشگیرانه قرار بگیرند. دکتر لیلا تدین متخصص زنان در پاسداران می باشد. با مطالعه مقاله زیر می توانید با خدمات دکتر تدین در زمینه درمان انواع بیماری های زنان و انواع جراحی های زنان آشنا شوید:

بهترین متخصص زنان کیست؟

متخصص زنان به درمان انواع بیماری ها و مشکلات زنان و دستگاه تناسلی آنها می پردازد. پزشک متخصص زنان همچنین در زمینه زایمان های طبیعی و سزارین و .. نیز آموزش های لازم را دیده است.

دکتر لیلا تدین جراح و متخصص زنان دارای بورد تخصصی زنان و زايمان از دانشگاه تهران، به بررسی و تشخیص بیماری های زنان می پردازد. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره ۲۶۳۲۹۶۲۰ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید.

مراجعه به پزشک زنان قبل از بارداری

هنگامی که زوجین تصمیم به بارداری دارند باید سه ماه قبل از اقدام به بارداری به پزشک متخصص زنان و زایمان جهت معاینه تست پاپ اسمیر و آزمایشات لازم، مراجعه کنند . پس از آزمایش پزشک باید تشخیص بدهد که آیا به تزریق واکسن سرخجه یا هپاتیت دارند یا خیر؟ به طور کلی قبل از بارداری واکسن های لازم باید تزریق شود و خوردن اسید فولیک، سه ماه قبل از بارداری آغازشود. زوج هایی که ازدواج فامیلی داشته اند و یا از لحاظ ژنتیک در فامیل خود مشکلی دارند باید حتما بررسی شوند و مشاوره ژنتیک را انجام بدهند که در واقع با یک دید بازتری برای اقدام به بارداری قدم بردارند با این کار از به دنیا آمدن نوزادانی که نقص ژنتیکی دارند جلوگیری می شود.

بیماری های زنان

بسیاری از بیماری ها هر دو جنس را مبتلا می کنند اما بروز برخی بیماری ها در زنان شایع تر می باشد. این بیماری ها که دستگاه تناسلی خانم ها را بیشتر درگیر می کند بر اساس نوع و شکل بیماری به انواع متفاوتی تقسیم بندی می شوند. انواع بیماری های شایع زنان که توسط متخصص زنان و زایمان درمان می شود شامل موارد ذیل می باشد:

  • کیست تخمدان
  • خونریزی های غیرعادی رحم
  • فیبروم رحم و پولیپ رحمی
  • آندومتریوز
  • عفونت های ادراری و مقاربتی
  • برهم خوردن نظم عادت ماهانه
  • توده های سرطانی یا غیر سرطانی
  • بیماری های التهابی لگن

انواع جراحی های زنان

به طور کلی جراحی های زنان به دو دسته جراحی های درمانی و جراحی های زیبایی تقسیم بندی می شوند.

جراحی های درمانی

زایمان طبیعی

اگر خانمی شرایط لازم برای زایمان طبیعی را داشته باشد هنگام معاینه پزشک، اگر وضعیت قرار گیری جنین و وضعیت جسمانی مادر شرایط مناسب وجود داشته باشد، بهترین روش زایمان طبیعی می باشد. بسیاری از خانم ها از دردهای هنگام زایمان شکایت دارند که امروزه روش های متعدد و موثری برای کاهش درد زایمان طبیعی وجود دارد و از انواع بی حسی های نخاعی استفاده می شود.

زایمان سزارین

اگر به هر دلیلی زایمان طبیعی برای مادر مشکل باشد و به دلیل تنگ بودن لگن و وضعیت بد قرار گیری جنین نباشد و اگر مادر از نظر روحی زایمان طبیعی را نپذیرد، ممکن است زایمان سزارین استفاده می شود. در حقیقت در این شرایط یک پزشک زنان باید به درستی تشخیص بدهد از چه نوع زایمانی در چه شرایطی استفاده کند.

لاپاراسکوپی

لاپاراسکوپی یک عمل جراحی بسته است که طی آن از زیر ناف یک سانت برش ایجاد می شود و یک دوربینی وارد شکم می شود و دو برش کوچک پایین شکم تقریبا به اندازه نیم سانت ایجاد می شود. از این روش در درمان کیست های تخمدان، ناباروری ها که از این طریق علت نازایی کشف می شود که آیا در فرد چسبندگی وجود دارد و یا باز و بسته بودن لوله های رحمی بررسی می شود. در کسانی که کیست های آندومتریوز ممکن است باعث ایجاد چسبندگی شود از این طریق درمان می شوند. لاپاراسکوپی یک روش جراحی بسیار ساده ای است و فرد پس از انجام آن نیاز به استراحت ندارد.

لاپاراسکوپی

لاپاراسکوپی

هیستروسکوپی

هیستروسکوپی به وسیله دوربین انجام می شود با این تفاوت که داخل رحم بررسی می شود. در مواردی که بیمار پولیپ یا خونریزی های شدید داشته باشد یا بیماری هایی که مربوط به داخل رحم و آندومتر می باشد به وسیله هیستروسکوپی تمام موارد برطرف می شود و حتی لایه هایی که در رحم افزایش پیدا کند توسط هیستروسکوپی خارج می شود. هیستروسکوپی در موارد نازایی یک روش تشخیصی می باشد و پس از آن بیمار نیاز به بستری شدن ندارد.

جراحی زیبایی زنان

سفید کردن واژن

سفید کردن واژن یکی از روش های جراحی زیبایی واژن می باشد که امروزه طرفداران زیادی را پیدا کرده است. هر خانمی به زیبایی اندام خود اهمیت زیادی می دهد یکه کی از آنها می تواند سفید کردن اژن باشد. مهم ترین عامل تیرگی ناحیه واژن بالا رفتن سن می باشد. همچنین عوامل مختلف دیگری می تواند بر این مسله تاثیر گذار باشد که می توان به وجود عفونت، عدم تعادل هورمونی در بدن کمبود برخی ویتامین ها اشاره کرد. جهت درمان می توان از انواع مختلف کرم ها و پمادها استفاده کرد اما قبل از مصرف باید به پزشک متخصص زنان مراجعه کرد. روش دیگری که می توان از آن جهت سفیدسازی واژن استفاده کرد استفاده از انواع لیزرهای موجود استفاده کرد که یکی از آنها دستگاه لیزر مونالیزا می باشد.

جراحی زیبایی زنان
لابیاپلاستی

جهت کاهش حجم لابیا مینورها و به منظور زیبا کردن ناحیه تناسلی خانم ها به کار می رود . در لابیاپلاستی می توان با تزریق چربی به واژن به بخش هایی از لابیاماژور که پوست آن دچار کاهش حجم شده نیز استفاده کرد. در افرادی که از لباس های تنگ و چسبان و یا از ورزش های خاصی بیشتر استفاده می کنند از این نوع روش جراحی بیشتر استفاده می شود.

واژینوپلاستی

نوعی از جراحی های زیبایی واژن می باشد که به درمان کانال مهبلی و غشا مخاطی  واژن می پردازد. از این روش در از بین بردن چین و چروک های ایجاد شده در ناحیه واژن که در اثر زایمان های مکرر شل و افتادگی پیدا کرده است استفاده می شود و به منظور سفت کردن این ناحیه مورد استفاده قرار می گیرد.

پرینورافی

این روش نیز مانند روش های دیگر جوانسازی و زیبایی واژن طرفداران زیادی را دارد. معمولا پس از زایمان طبیعی ناحیه در زخمی شده ممکن است ناهمواریهایی ایجاد شود که باعث شلی واژن می شود. طی پرینورافی پارگی ناحیه پرینه ترمیم می شود و باعث می شود ناحیه ورودی واژن تنگ تر شود و موجب تماس بیشتر حین رابطه جنسی شود.

انتخاب بهترین متخصص زنان

ممکن است این مسله برای شما هم پیش آمده باشد که جهت انتخاب متخصص زنان چه فاکتورهایی را باید در نظر گرفت؟

برای انتخاب بهترین متخصص زنان مهم ترین ویژگی تجارب فردی وی می باشد. قبل از اقدام به انتخاب بهترین پزشک زنان باید مواردی مانند میزان تحصیلات، تجربه و تخصص پزشک مد نظر قرار گیرد.شما عزیزان می توانید با مراجعه به سایت دکتر لیلا تدین تمام فعالیت های دکتر تدین را در رابطه با انواع جراحی های زیبایی و درمانی زنان مشاهده فرمائید.

 

برخی از خدمات دکتر لیلا تدین جراح و متخصص زنان و زایمان:

زایمان طبیعی

زایمان سزارین

لاپاراسکوپی

جراحی زیبایی واژن

تزریق چربی به واژن

لابیاپلاستی

پاسخ

یازده − 8 =