تهران، شمس آباد، خیابان استاد بنا، بالاتر از میدان ملت، مجتمع یاس، پلاک ۸۳۵، طبقه ۲، واحد ۵

دکتر لیلا تدین / بارداری و زایمان / تشخیص جنسیت جنین در چند هفتگی

0 / 5. 0

۳ دقیقه
تشخیص جنسیت جنین

تشخیص جنسیت جنین در چند هفتگی

آنچه می خوانید...

تشخیص جنسیت جنین در چند هفتگی

یکی از دلایلی که اکثر مادرها دنبال سونوگرافی اواسط حاملگی هستند ، فهمیدن جنسیت فرزندشان می باشد . حال اینکه کدام روش دقیق تر و بی خطر تر است با ما در این مقاله همراه باشید .

علت تعیین جنسیت جنین زود هنگام

دلایلی که والدین می خواهند جنسیت فرزندشان را بفهمند ، عبارتند از :

  • نمی خواهند متعجب شوند .
  • می خواهند مراقبت از وی را برنامه ریزی کنند.
  • مشتاق به انتخاب نام هستند .
  • چرا نه ؟
تشخیص-جنسیت-جنین-در-چند-هفتگی
تشخیص-جنسیت-جنین-در-چند-هفتگی

دلایل زیادی وجود دارد که فهمیدن جنسیت جنین از نفهمیدن آن بهتر است . همچنین تفاوت منطقه ای در فهمیدن و نفهمیدن وجود دارد . حتی تفاوت در سطح بزرگتر در حد کشور وجود دارد . مثلا بعضی از کشورها مثل چین و هند ، کلا جنسیت پره ناتال را در نظر نمی گیرند . در بعضی از کشورها ، از ترس مردن نوزاد می باشد . حتی در بعضی ایالت های امریکا مجاز نیستند که جنسیت فرزندتان را قبل از تولدتان بفهمند و ممکن است قانون بیمارستان یا مراکز بیمارستان یا مراکز زایمانی یا قانونی یابیمه باشد .

دکتر لیلا تدین جراح و متخصص زنان و زایمان دارای بورد تخصصی زنان و زايمان از دانشگاه تهران، به بررسی و تشخیص بیماری های زنان می پردازد. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره 26329620 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید.

تعیین جنسیت جنین با سونوگرافی دقیق است ؟

اکثر سونوگرافی کننده ها در کار خود دقیق هستند ولی دلائلی وجود دارند که ممکن است نتوانید جنسیت فرزندتان را تشخیص دهید . از جمله :

  • جایگاه جنین طوری است که اجازه تشخیص نمی دهد .
  • نوع وسیله سونوگرافی
  • سن وسیله سونوگرافی
  • سن حاملگی
  • مهارت تکنسین

مهم است که توجه داشته باشید که درست است که سونوگرافی شایع ترین راه برای فهیمدن جنسیت فرزندتان است ولی دقیق ترین نیست . تست های ژنتیک آمنیوسنتر و نمونه برداری از پرزهای جفتی (CVS ) دقیق تر هستند ولی خطر بیشتری دارند و به همین دلیل است که برای فهمیدن جنسیت فرزند ، استفاده نمی شود .

با روش های سنتی می توان جنسیت جنین را تشخیص داد ؟

افسانه های قدیمی در مورد تعیین جنسیت جنین وجود دارد . اگر حلقه ازدواجتان را روی شکم قل دهید اگر به این طرف و آن طرف برود ، فرزندتان دختر است ولی اگر به صورت مدور حرکت کند فرزندتان پسر است . اکثر این موارد جالب هستند ولی می توانند خطرناک باشند . در یک آزمایش ، ماد ر ادرار خود را با مواد شیمیایی مخلوط کرده تا گزارشی که دلخواه خودش است را بشنود ، همچنین به حقه هایی که در اینترنت و مجلات برای پیش بینی جنسیت فرزندتان آورده شده اعتماد نکنید.

تعیین جنسیت دقیق جنین

برای به دست آوردن پول معمولا به شما می گویند که می توانند جنسیت فرزندتان را با نمونه کوچکی از خون ، تاریخ تقویم یا با نمونه ادرار از طریقپست الکترونیکی به شما بگویند . اینها فقط برای فریب دادن است .

به طور کلی اینکه زوج ها می خواهند بدانند یا ندانند به خودشان بستگی دارد . یک روز قریب به اتفاق می خواهند بدانند یک روز نمی خواهند . با رونداخیر که انتظار می رود ، اکثر زوج ها ترجیح می دهند که جنسیت فرزندشان را نفهمند .

دکتر لیلا تدین

جراح و متخصص زنان اخذ مدرک دكترای عمومی از دانشگاه علوم پزشكی تهران دريافت مدرك تخصصی جراح زنان و زايمان از دانشگاه علوم پزشكی تهران دارای بورد تخصصی زنان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × سه =