تهران، شمس آباد، خیابان استاد بنا، بالاتر از میدان ملت، مجتمع یاس، پلاک ۸۳۵، طبقه ۲، واحد ۵

دکتر لیلا تدین / جراحی زیبایی زنان / عمل زیبایی واژن (انواع، مزایا و حوزه قیمت)

0 / 5. 0

۱۰ دقیقه
عمل زیبایی زنان

عمل زیبایی واژن (انواع، مزایا و حوزه قیمت)

آنچه می خوانید...

همگی می دانیم که ذات انسان کمال گرا است و اغلب اوقات، این میل به کمال در او انتها ندارد. یکی از کمال گرایی های انسان به ویژه در خانم ها میل به زیبایی است که برای رسیدن به آن راهی نیست که امتحان نکنند. حس زیبایی در خانم ها تاثیر زیادی در اعتماد به نفس آن ها دارد. از جمله پر طرفدار ترین جراحی هایی که با هدف زیبایی برای خانم ها انجام می شود، انواععمل زیبایی واژن است که بسته به نیاز و خواست هر فرد، روش انجام پذیری آن نیز متفاوت است. در این نوشتار می خواهیم روش های مختلف عمل جراحی زیبایی واژن را نام برده و توضیحات مناسب درباره هر یک را بیان کنیم.

جراحی زیبایی واژن برای کدام قسمت ها انجام می گیرد؟

به طور کلی بخش هایی که مورد عمل های زیبایی زنان قرار می گیرند، شامل سه قسمت اساسی می باشند. برای اصلاح هر یک از این بخش ها نیازمند به کار گیری تکنیک های مختلف و تخصصی هستیم؛ اگر یک متخصص زنان را دیدید که همه این عمل های واژن را به خوبی انجام می دهد، می توانید او را بهترین جراح زیبایی واژن بدانید:

 1. لابیا مینورها
 2. لابیا ماژورها
 3. واژن و پرینه
 4. مونس پوبیس
 5. کلیتوریس

لابیا مینورها

دو زائده های گوشتی که داخل ناحیه تناسلی قرار گرفته اند و در دو طرف کانال واژینال هستند را لابیا مینور می گویند. در بعضی از افراد لابیامینورها از حالت عادی بلندتر است و باعث مشکلات زیادی در زمینه زناشویی، بهداشت و ادرار و هنگام پوشیدن لباس مخصوصا هنگام پوشیدن شلوارهای تنگ می شود. این لابیامینورها را می توان با عملی با نام لابیاپلاستی کوتاه کرد.

لابیا ماژورها

این ها دو زائده گوشتی در اطراف لابیامینورها هستند که بر اثر افزایش سن چاق و لاغر شدن های مداوم و عوامل دیگر پف آن می خوابد، کوچک می شود و حالت چروکیده ای به خود می گیرد. از همین رو همه افراد هنگام رابطه جنسی، لذت و تماس خاص همیشگی را احساس نمی کنند. برای درمان این مشکل نیز می توان از تزریق ژل یا چربی به واژن استفاده کرد.

پرینه یا واژن

در افرادی که زایمان داشتند یا کسانی که تجربه چاقی یا لاغری مکرری داشته و فعالیت های سنگین انجام داده اند، واژن دچار گشادی می شود و افتادگی پیدا کنند. این افادگی ممکن است فقط در ناحیه پرینه باشد یا داخل واژن را هم گشاد کرده باشد.

هنگام زایمان به دلیل اینکه سر نوزاد از داخل کانال واژن رد می شود عضلات کف واژن از داخل از یکدیگر جدا می شود و باعث شلی و افتادگی داخل این اندام می شود. این افراد هنگام نزدیکی دچار مشکل می شوند و رابطه جنسی خوبی نخواهند داشت.

لازم است بدانید که اگر پارگی و باز شدگی واژن بسیار زیاد باشد، موجب ایجاد بوی بد می شود که خود باعث ایجاد عفونت های مکرر است. جراحی هایی برای رفع این مشکل انجام می شود که عبارتند از پرینه پلاستی و واژینوپلاستی. البته این جراحی ها در ابتدا با اهداف درمانی انجام می شدند و به مرور جنبه زیبایی به خود گرفته اند.

روش های جراحی زیبایی واژن

گفتیم که روش های مختلفی برای جرحی زیبایی واژن وجود دارد اما شناخته شده ترین آن ها را می توان عمل لابیاپلاستی دانست. از دیگر جراحی های زیایی زنان که در ناحیه واژن انجام می گیرد می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • واژینوپلاستی
 • تزریق چربی به واژن
 • پرینوپلاستی
 • سفید کردن واژن

لابیاپلاستی

لابیاپلاستی به روش های مختلفی انجام می شود که شامل روش وی پلاستی وچ پلاستی اچ پلاستی می باشد. که می تواند با تیغ جراحی یا با لیزر یا با اشعه آر اف انجام شود. بعد از عمل فرد به مدت 40 روز باید استراحت کند اما این استراحت به معنای اینکه کارهای سنگین انجام ندهد، ورزش های سنگین و رابطه جنسی نداشته باشد. در هفته اول اگر درد زیاد باشد باید از مسکن ها، پماد تتراسایکین و کمپرس یخ و آنتی بیوتیک ها باید استفاده شود.

تزریق چربی به واژن

برای تزریق چربی به واژن از ناحیه باسن و اطراف ران، چربی مورد نظر برداشته و به این ناحیه تزریق می شود با توجه به اینکه چربی استخراج شده از خود بدن است، بنابراین عارضه خاصی در پی ندارد و به راحتی انجام می شود.

پرینوپلاستی

پرینه ناحیه ای بین واژن و مقعد است که در اثر عوامل بسیار زیادی دچار پارگی می شود. این مشکل می تواند روابط جنسی را تا حد زیادی تحت تاثیر قرار دهد. از همین رو نوعی جراحی با عنوان پرینوپلاستی مطرح می شود که در طی آن مشکل افتادگی یا پارگی این ناحیه رفع می شود.بد نیست بدانید که معمولا عمل پرینوپلاستی به صورت همزمان با واژینوپلاستی انجام می گیرد.

واژینوپلاستی

واژینوپلاستی یک درجه از پرینه پلاستی بالاتر است و با هدف تنگ کردن واژن انجام می گیرد. بسته به روشی که برای تنگ کردن واژن انتخاب می شود، از بی حسی یا بیهوشی برای فرد استفاده می شود. افرادی برای عمل واژینوپلاستی مناسب هستند که سابقه زایمان های مکرر داشته و یا از عفونت و بی اختیاری ادراری رنج می برند.

روش های غیر جراحی جوانسازی واژن

با بالا رفتن سن و آغاز دوره یائسگی در خانم ها هورمون استروژن رفته رفته کاهش می یابد و باعث می شود تا واژن رطوبت و لغزندگی خود را از دست بدهد که به این حالت آتروفی واژن گفته می شود. افرادی که تمایلی به انجام روش جراحی ندارند می توانند از لیزری به نام مونالیزا تاچ استفاده کنند تا علائم آزار دهنده آتروفی واژن را از بین ببرند.

دستگاه مونالیزا تاچ چیست؟

دستگاه لیزر مونالیزا تاچ یکی از کاملترین دستگاه های لیزر جهان می باشد. این دستگاه مخصوص درمان مشکلات پوستی می باشد و مناسب برای درمان علائم به جا مانده از آکنه، سوختگی آنفولانزا و همچنین انواع جوانسازی . رفع چین و چروک پوست کاربرد دارد. همچنین از این دستگاه برای درمان علائم بیماری سندروم دستگاه تناسلی در دوره یائسگی استفاده می شود که قبلا این بیماری به عنوان آتروفی واژینال وولوا شناخته می شد. مدت دوره درمان با دستگاه مونالیزا تاچ حدود 3 الی 5 جلسه با یک ماه فاصله بین هر جلسه به همراه یک دوره نقاهت چند روزه می باشد که در نهایت پوستی شفاف و جذاب را برای فرد ایجاد می کند.

کاربرد های درمانی لیزر مونالیزا تاچ

 • رفع بی اختیاری ادرار
 • درمان سوزش و خارش واژن
 • از بین بردن خشکی واژن
 • درمان آتروفی واژن
 • درمان شلی واژن در اثر زایمان طبیعی

کاربرد زیبایی زنان

 • لابیاپلاستی
 • روشن کردن و سفید سازی واژن
 • جوانسازی واژن
 • کوچک کردن لابیاها

لابیاپلاستی با لیزر

استفاده از این دستگاه مختص بیماری های زنان می باشد. با استفاده از لیزر می توان آتروفی واژن را درمان کرد. آتروفی واژینال شامل خشکی، سوزش و کاهش رطوبت ناحیه تناسلی که باعث ایجاد مشکلاتی در خانم ها می شود که معمولا با لیزر مونالیزا قابل درمان است. وایتنینگ یا سفید کردن یا جوانسازی ناحیه تناسلی و همچنین می توان عمل های جراحی که در ناحیه تناسلی را با دستگاه مونالیزا بدون درد و خونریزی انجام داد.

روشن سازی واژن با لیزر مونالیزا تاچ

عوامل زیادی باعث ایجاد تیرگی ناحیه تناسلی زنان می شود. یکی از روش های سفید کردن واژن استفاده از روش لیزر درمانی می باشد. با لیزر مونالیزاتاچ طی یک جلسه می توان نواحی تیره ناحیه تناسلی را برای همیشه برطرف کرد. از جمله عواملی که می تواند موجب تیره شدن این ناحیه شود شامل موارد زیر می باشد:

 • پوشیدن لباس های تنگ و لباس زیرهای نامناسب
 • استفاده مداوم از ژیلت و تیغ های قدیمی برای از بین بردن موهای زائد این ناحیه
 • مصرف داروهای خاص و هورمونی
 • افزایش سن و تولید ملاتونین در ناحیه تناسلی

خانم هایی که قصد انجام زیبایی واژن را دارند بهتر است قبل از انجام روش های جراحی و غیر جراحی با یک پزشک متخصص زنان که تجربه بالایی در این زمینه دارد، مشورت های لازم را انجام دهند و پزشک جراح را از انتظارات خود از جراحی مطلع سازند.

هزینه جراحی زیبایی واژن

بسیاری از خانم ها برای زیبا نمودن ناحیه تناسلی درصدد آن هستند که سراغ جراحی هایی روند که هیچ گونه عوارض و یا درد و ناراحتی برایشان نداشته باشد. اخیرا عمل لابیاپلاستی را با روش های گوناگون اعمال می کنند که یکی از روش های ایمن در این زمینه لابیاپلاستی با لیزر می باشد. اما اغلب متقاضیان خواهان دانستن این مسئله هستند که هزینه لابیاپلاستی چقدر می باشد و چه زمانی می توانند جراحی تنگ کردن واژن را بعد از جراحی زیبایی واژن انجام دهند. در این مقاله سعی نموده ایم که در این باره توضیحات جامع و مفصل پیرامون لابیاپلاستی و عوارض و مزایای آن پاسخ های جامع و اساسی گردآوری نماییم. جهت کسب اطلاعات لازم بهتر است که این متن را تا انتها مطالعه نمایید.

جراحی زیبایی واژن چیست؟

اخیرا یکی از عمل های زیبایی که در آن اقدام به قرینه سازی ناحیه تناسلی می کنند، لابیاپلاستی می باشد. این پروسه را می توان هم در زمینه درمانی و هم در جهت زیبایی انجام داد. با این عمل ظاهر و فرم لابیاهای ماژور و یا مینور تغییر می کند و همچنین باعث افزایش اعتماد به نفس فرد می گردد.

بیشتر متقاضیان این عمل، خانم هایی هستند که خواهان لذت بیشتری در رابطه جنسی اند درنتیجه به انجام این جراحی تمایل زیادی را نشان می دهند.

از دیگر دغدغه های ذهنی و فکری افراد در این راستا این است که آیا این جراحی حتما موفقیت آمیز خواهد بود؟ باید متذکر شویم که این عمل بسیار به تبحر و خبرگی متخصص زنان و زایمان و جراح زنان دارد. در صورتی که به پزشکی باتجربه مراجعه شود، در کنار این که نتایج عالی کسب می خواهد شد، بلکه ظاهر لابیاهای ناحیه تناسلی نیز زیبا میشود و فرد احساس رضایت بیشتری را خواهد داشت.

هزینه جراحی زیبایی واژن

هزینه لابیاپلاستی را نمی توان براساس تصورات ذهنی افراد مراجعه کننده به مطب پزشک و متخصص زنان تخمین کرد چرا که گاهی با مراجعه به متخصص زنان و بررسی و معاینه در خواهید یافت که هزینه کمتر از آن چیزی است که خود گمان می نمودید و گاهی اوقات نیز به علت داشتن چین و چروک های زیاد و بزرگی لابیاها هزینه افزایش پیدا می نماید. اما در هر صورت باید در ابتدا به متخصص زنان و زایمان و جراح زنان مراجعه شود تا بعد از معاینه هزینه تعیین شود. همچنین گفته می شود که در بیشتر اوقات هزینه از فردی به دیگری متغیر می باشد. در نتیجه برای عمل زیبایی واژن ابتدا باید استطاعت مالی را در نظر گرفت.

جراحی زیبایی واژن با لیزر یا جراحی

اگر بیمار لابیاپلاستی با لیزر مونالیزارا انتخاب نماید، نیازی به بستری شدن و یا بیهوشی عمومی ندارد و می تواند این عمل را به صورت سرپایی در مطب پزشک اعمال نماید. چون این پروسه غیر تهاجمی است در نتیجه فرد می تواند بلافاصله بعد از جراحی به امور و فعالیت های روزمره خود بپردازد اما در لابیاپلاستی با جراحی متخصص زنان بعد از بی حسی و یا بیهوش نمودن ناحیه مذکور، اقدام به برش لابیاهای اضافی می کند که در این جراحی نیز بدلیل استفاده از بی حسی بیمار هیچ گونه درد و ناراحتی را احساس نمی کند. انتخاب هرکدام از این دو روش بسته به اندازه و حجم لابیاها و همچنین صلاحیت متخصص دارد.

کاندیدای جراحی زیبایی واژن

افرادی که در ناحیه تناسلی دارای نقصی هستند که از این جهت ناخرسند هستند، بهترین کاندیدا برای جراحی لابیاپلاستی می باشند.

افرادی که لابیاهای بزرگ و پرحجمی دارند که با پوشیدن شلوارهای تنگ و انجام برخی از ورزش ها به لابیاها فشار وارد شده و درد و ناراحتی را ایجاد می کند.

و…

شایان ذکر است که بگوییم کاندیدای لابیاپلاستی در وهله ی اول، افرادی هستند که واقعا لابیاهای نافرم و بدشکل آنان برایشان مشکل ایجاد می کند و نباید این عمل را صرفا فقط جهت زیبایی و فرم دهی به واژن انجام داد.

چکیده مطلب

جراحی زیبایی واژن نیاز به مراقبت های خاصی ندارد و فقط بعد از این پروسه بیمار باید از کمپرس یخ جهت التیام مقدار دردش استفاده کند، اما بهتر است که تا 24 ساعت بعد از این عمل از انجام فعالیت های سنگین اجتناب نماید. متخصص زنان برای جلوگیری از عفونت ممکن است داروهایی را تجویز کند که باید طبق دستورالعمل استفاده شود.

دکتر لیلا تدین

جراح و متخصص زنان اخذ مدرک دكترای عمومی از دانشگاه علوم پزشكی تهران دريافت مدرك تخصصی جراح زنان و زايمان از دانشگاه علوم پزشكی تهران دارای بورد تخصصی زنان

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − 4 =