تهران، شمس آباد، خیابان استاد بنا، بالاتر از میدان ملت، مجتمع یاس، پلاک ۸۳۵، طبقه ۲، واحد ۵

دکتر لیلا تدین / جراحی زیبایی زنان / درمان چروک های واژن با روشی ساده

0 / 5. 0

۳ دقیقه
درمان چروک های واژن

درمان چروک های واژن با روشی ساده

آنچه می خوانید...

درمان چروک های واژن با روشی ساده

در قسمت فوقانی واژن قسمتی به نام کلیتوریس وجود دارد که اعصاب متعددی در آن وجود دارد که باعث حساسیت و تحریک جنسی می شود . در نتیجه منجر به لذت جنسی در زن می شود . اما با گذشت زمان یا زایمان دچار تغییراتی از جمله کاهش حساسیت و ایجاد چروک می شود . برای برطرف کردن این مشکل جراحی بر روی کلاهک کلیتوریس انجام می شود . با ما در این مقاله همراه باشید تا به این موضوع بپردازیم.

عوارض چروک های واژن

چین های اضافی می توانند برآمدگی ایجاد کنند که باعث کاهش لبیا مینورا افزایش پیدا می کند.این موضوع نه تنها تاثیر منفی بر ظاهر ناحیه تناسلی می گذارد بلکه باعث کاهش حساسیت و میل جنسی می شود .

عکس--کلاهک-کلیتوریس

 

نحوه انجام جراحی کلاهک کلیتوریس

جراحی کاهش کلاهک کلیتوریس می تواند باعث بهبود در ظاهر دستگاه تناسلی زن شود. بافت اضافی با توجه به آناتومی هر فرد مشخص می شود. در شکل و میزان چین ها تنوع گسترده ای وجود دارد. در بعضی از بیماران برداشتن بافت اضفی کلاهک کلیتوریس به همراه لابیاپلاستی انجام می شود.بعد از برداشتن بافت اضافی شدن محل برش با بخیه های قابل جذب انجام می شود.این جراحی با بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی انجام می شود.

جراحی کاهش کلاهک کلیتوریس برای چه افرادی مناسب است ؟

برای خانمهایی که بافت بیش از حد زیادی در کلیتوریس دارند که باعث افزایش عفونتهای مزمن ، ناراحتی در هنگام رابطه جنسی یا کاهش حساسیت جنسی می شود، این جراحی توصیه می شود. همچنین برای خانم هایی که دیر به ارگاسم می رسند نیز مناسب است .

دکتر لیلا تدین متخصص زنان و جراح زیبایی زنان دارای بورد تخصصی زنان و زايمان از دانشگاه تهران، به بررسی و تشخیص بیماری های زنان می پردازد. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره 26329620 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید.

 

آیا درمان چروک واژن با جراحی عوارض دارد ؟

بسیاری از افراد تصور می کنند جراحی درمان چروک واژن باعث کاهش حساسیت و تحریک جنسی می شود . در صورتی که این تصور اشتباه است . از آنجائی که در این قسمت اعصاب حساسی وجود دارد نیاز به دقت و تخصص پزشک دارد . به همین دلیل برای انجام این جراحی حتما به جراح زیبایی زنان مراجعه کنید . اگر این جراحی توسط فرد غیرمتخصص انجام شود عوارضی از جمله موارد ذیل به همراه دارد :
• خونریزی
• هماتوم یا تورم
• عفونت
• کم برداشتن یا برداشتن بیش از حد بافت کلیتوریس که منجر به عدم قرینگی می شود.

رضایت بیماان بعد از درمان چروک واژن

نتایج این جراحی موفق گزارش شده است و در مواردی که به همراه لابیاپلاستی انجام شده میزان موفقیت 90% گزارش شده است .

مراقبت های بعد از جراحی کلاهک کلیتوریس

• تا یک ماه رابطه جنسی نداشته باشید.
• تا 6 هفته از انجام فعالیت های سنگین خودداری کنید.
• در صورت بروز درد داروهای مسکن مصرف کنید.

دکتر لیلا تدین

جراح و متخصص زنان اخذ مدرک دكترای عمومی از دانشگاه علوم پزشكی تهران دريافت مدرك تخصصی جراح زنان و زايمان از دانشگاه علوم پزشكی تهران دارای بورد تخصصی زنان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 5 =