تهران، شمس آباد، خیابان استاد بنا، بالاتر از میدان ملت، مجتمع یاس، پلاک ۸۳۵، طبقه ۲، واحد ۵

دکتر لیلا تدین / جراحی زیبایی زنان / لابیاپلاستی با لیزر مونالیزا

5 / 5. 1

۲۷ دقیقه
لابیاپلاستی با لیزر

لابیاپلاستی با لیزر مونالیزا

آنچه می خوانید...

لابیاپلاستی با لیزر مونالیزا

اخیرا لابیاپلاستی در دنیا جزو شایع ترین جراحی های زیبایی در بین زنان می باشد . حال سوال اینجاست این جراحی از چه سنی مناسب است و آیا همه افراد می توانند انجام دهند ؟ لابیاپلاستی با لیزر بهتر است یا جراحی ؟ در ادامه با ما همراه باشید تا به این سوالات پاسخ دهیم.

چرا لابیاپلاستی انجام دهیم ؟

در قسمت خارجی ناحیه تناسلی لپ هایی وجود دارد در صورتی که بیش از حد بزرگ یا نامتقارن باشند برای فرد ظاهر ناخوشایندی دارد و ممکن است منجر به ناراحتی های مرتبط با عملکرد روزانه از جمله پوشیدن لباس زیر ، راه رفتن ، فعالیت جنسی و تمرین برخی ورزش ها مانند اسب سواری یا دوچرخه سواری شود.

از علل ایجاد تغییر شکل لابیاها می توان به صدمات ناشی از زایمان طبیعی و روند طبیعی پیری این ناحیه از بدن اشاره کرد.ناهنجاری های ناشی از آناتومی نامناسب لبایاها باعث کاهش اعتماد به نفس بیمار ، لذت جنسی و کیفیت زندگی وی منجر می شود.

روش لابیاپلاستی شامل کاهش لابیا ماژور یا مینور و همچنین متقارن کردن آنها از طریق برش جراحی یا لیزر است.

عکس قبل و بعد لابیاپلاستی با لیزر

روش های عمل لابیاپلاستی

1. جراحی در این روش ابتدا فرد تحت بیهوشی عمومی در بیمارستان قرار می گیرد . سپس با استفاده از تیغ جراحی بافت اضافی لابیا برداشته می شود . در نهایت محل برش بخیه زده می شود .

2.  لیزر در ابتدا پزشک با استفاده از کرم بی حسی و لیگنوکایین ناحیه درمان را بی حس می کند. سپس بافت اضافی لابیا با استفاده از لیزر برداشته می شود. لیزر روش ارجح است زیرا باعث انعقاد بافت در محل برش لیزر می شود و خونریزی را به حداقل می رساند و در نتیجه روش را ایمن تر می کند. علاوه بر این نیاز به بیهوشی ندارد و در مطب نیز قابل انجام می باشد . از آنجائیکه برشی در ناحیه انجام نمی شود نیاز به بخیه ندارد . دکتر لیلا تدین متخصص زنان و جراح زیبایی زنان با استفاده از لیزر مونالیزا تاچ ( لیزر مخصوص ناحیه تناسلی زنان ) این جراحی را انجام می دهد.

لابیاپلاستی با لیزر بهتر است یا جراحی ؟

به چند دلیل عمده لیزر درمان بهتری نسبت به جراحی است :

 • نیاز به بیهوشی ندارد.
 • به دلیل عدم نیاز به تجهیزات بیمارستانی در مطب قابل انجام است .
 • مدت زمان انجام با لیزر حدود 10 تا 20 دقیقه است در حالی که مدت زمان جراحی بیش از 40 دقیقه می باشد
 • هزینه کمتری نسبت به جراحی دارد زیرا هزینه های بیمارستانی و اتاق عمل را شامل نمی شود .
 • نیاز به بخیه نداشته در نتیجه امکان ایجاد پوست اضافه یا جای زخم برجای نمی گذارد .
 • عوارضی از جمله عفونت و خونریزی بعد از اتمام کار وجود ندارد.

تأثیر لابیاپلاستی با لیزر

 • این روش اندازه ، شکل ظاهری لبایا را تغییر می دهد که باعث افزایش کیفیت زندگی بیمار می شود.
 • زندگی جنسی به میزان قابل توجهی نیز بهبود می یابد.
 • پیشگری از بروز التهابات و عفونتهای احتمالی ·
 • درمان اختلالات خونریزی
 • منظم کردن دوره قاعدگی
 • بهبود بارداری و شیردهی

فیلم تجربه لابیاپلاستی با لیزر 

تجربه بیماری که خود پزشک است و از خارج از کشور به دکتر لیلا تدین متخصص زنان و جراح زیبایی زنان مراجعه کرده است را باهم ببینیم:

مراقبت های بعد از لابیاپلاستی با لیزر

بعد از عمل جراحی لابیاپلاستی ، در ناحیه درمانی سوزش خفیف هنگام بهبودی زخم بعد از عمل ، تورم و قرمزی مشاهده می شود که در کوتاه مدت برطرف می شود. به مدت 4-6 هفته ، بیمار باید از مقاربت جنسی و فعالیت شدید بدنی جلوگیری کند.

هزینه جراحی لابیاپلاستی

هزینه عمل زیبایی واژن (جراحی لابیاپلاستی) چقدر می باشد؟

پیشرفته ترین روش برای انجام عمل لابیاپلاستی کدام است؟

در این مقاله به توضیح جامع و مفصل پیرامون جراحی لابیاپلاستی پرداخته شده است، جهت کسب اطلاعات لازم پیرامون هزینه جراحی لابیاپلاستی و روش های انجام این عمل بهتر است که این متن را تا انتها مطالعه نمایید. پس با ما همراه باشید.

هزینه جراحی لابیاپلاستی

لابیاپلاستی با جراحی زیبایی واژن

یکی از عمل های شایعی که امروزه در بین خانم ها و حتی دختران مجرد بسیار شایع شده است جراحی زیبایی واژن یا عمل لابیاپلاستی می باشد که در این پروسه جراح زیبایی زنان اقدام به زیباسازی و حذف لابیاهای مینور(لبه های داخلی واژن) یا لابیاهای ماژور(لبه های خارجی واژن) می نماید. این پروسه مزایای زیادی را برای متقاضی به همراه دارد اما یکی از مزایای خوب این عمل این است که باعث افزایش حس ارگاسم خانم ها در حین برقراری رابطه جنسی و افزایش اعتماد بنفس آنان می شود.

کاندیدای لابیاپلاستی

 • افرادی که در حین رابطه جنسی درد و ناراحتی زیادی را به خاطره بافت های بیرونی متحمل می شوند.
 • خانم هایی که از شکل ظاهری و فیزیکی واژن خود ناراضی اند.
 • خانم هایی که در حین پوشیدن لباس های تنگ و شلوارهای چسبان احساس خارش و سوزش می کنند.
 • افرادی که لابیاهای آنان متقارن نیست و در برخی از حرکات ها همچون ورزش شنا، دوچرخه سواری و راه رفتن احساس ناراحتی می نمایند.

پیشرفته ترین متد جراحی لابیاپلاستی

در ابتدا متذکر می شویم برای انجام این عمل متقاضی حتما باید به یک جراح زیبایی زنان حاذق و باتجربه مراجعه کند تا هیچ گونه درد و ناراحتی را احساس نکند. چون این پروسه هم با بی حسی موضعی و هم با بیهوشی عمومی صورت می گیرد در نتیجه علاوه بر نداشتن درد، عوارض جانبی حادی را نیز به همراه ندارد.

اخیرا در برخی مطب ها دستگاه های قدیمی را برای انجام این جراحی حساس استفاده می کنند که علاوه بر زشت نمودن ظاهر لابیاها نسبت به شکل، باعث عوارضی نیز خواهد شد، به همین جهت توصیه می شود برای دستیابی به بهترین نتایج از دستگاههای به روز دنیا و پیشرفته استفاده شود. یکی از دستگاههایی که در برخی از مطب ها وجود دارد، دستگاه لیزر مونالیزرا می باشد که علاوه بر ایجاد شکل زیبا در واژن بهترین نتایج را برای فرد به همراه دارد.

هزینه عمل لابیاپلاستی

 اگر متقاضی برای انجام این عمل تصمیم نهایی و جدی خود را گرفته باشد باید در پی جراح و متخصص زنان و زایمان باتجربه در این زمینه باشد چرا که مهارت و دانش متخصص تاثیر بسزایی در نتیجه عمل دارد. برای این منظورمتقاضی می تواند تحقیق و جستجو را اعمال کند. به همین دلیل تا زمانی که به جراح مراجعه نکرده باشد و معاینه صورت نگرفته باشد، نمی توان قیمت و یا هزینه درستی از جراحی زیبایی واژن را تخمین زد، چرا که تمام جراحی ها به عوامل دیگری بستگی دارد. یکی از عوامل را می توان در موقعیت جغرافیایی و محل کلینیک دانست.

لابیاپلاستی بدون درد

لابیاپلاستی بدون درد و خونریزی چگونه انجام می شود؟

آیا جراحی زیبایی واژن عوارض دارد؟

در این مقاله به توضیح مفصل پیرامون عمل لابیاپلاستی بدون درد پرداخته شده است، جهت کسب اطلاعات در زمینه جراحی زیبایی واژن، بهترین و جدید ترین متد انجام جراحی لابیاپلاستی و… این متن را تا انتها مطالعه نمایید. پس با ما همراه شوید.

لابیاپلاستی عمل سرپایی است که نیاز به بیهوشی عمومی ندارد و متخصص زنان و جراح زیبایی زنان تنها با بی حسی اقدام به حذف لابیاهای ماژور یا مینور می نماید. گفته می شود که خیلی از دختران و خانم ها از ترس درد و خونریزی آن از انجام این جراحی سرباز میزنند در حالی که باید اظهار کرد که چنانچه متقاضی به پزشک حرفه ای و خبره مراجعه نماید همچنین در مطب دستگاه نوین و پیشرفته داشته باشد، هیچ گونه عوارض و درد و ناراحتی برای فرد ایجاد نخواهد شد.

خانم دکتر لیلا تدین ازدستگاه مونالیزا جهت انجام جراحی زیبایی واژن استفاده می کند که از پیشرفته ترین و به جدیدترین دستگاه روز دنیا به حساب می آید.

لابیاپلاستی بدون درداغلب پرسش متقاضیان جراحی لابیاپلاستی یا همان عمل زیبایی واژن این می باشد که آیا لابیاپلاستی بدون بخیه نیاز به بیهوشی دارد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که در لابیاپلاستی بدون بخیه نیز بیهوشی اعمال نمی شود. در برخی مواقع خواسته خود متقاضی است که با بیهوشی عمومی جراحی را انجام دهد که در این باب نیز باید بگوییم نیاز به انجام برخی از تست ها است که از سلامت کامل جسمانی او مطلع شویم و سپس بیهوشی عمومی را برایش اعمال کنیم.

عوارض لابیاپلاستی

لابیاپلاستی عوارض خاصی ندارد، بیمار بعد از این پروسه باید از کمپرس یخ در ناحیه جراحی شده استفاده کند. بهتر است که متقاضی در انتخاب متخصص و جراح زیبایی زنان دقت کامل را انجام دهد چرا که در ناحیه تناسلی خانم ها تعداد زیادی عصب هایی دارند که متصل به کلیتوریس است و برای شناسی آن نیاز به دانش خاص خود را دارد تا به این نقاط آسیبی وارد نشود. اگر به دکتر آماتور و غیر حرفه ای مراجعه شود، ممکن است که حس ارگاسم خود را از دست دهند.

آیا جراحی لابیاپلاستی مزایای دارد؟

این عمل فوائدی را برای فرد مهیا می کند که عبارتند از:

 • حساسیت لابیا را افزایش می دهد و تحریک پذیری را بیشتر می نماید.
 • ناحیه تناسلی را زیبا و جذاب می کند.
 • اعتماد به نفس فرد را افزایش می دهد.
 • این عمل به مخاط طبیعی واژن هیچ گونه آسیبی وارد نمی کند.

شایان ذکر است که بگوییم لابیاپلاستی دوران نقاهت زیادی ندارد و بیمار بعد از 72 ساعت قادر است که فعالیت های روزمره را از سر بگیرد وبه امور روزمره خود بپردازد.

درباره عوارض لابیاپلاستی بدانید !

تقاضا برای جراحی زیبایی واژن لابپلاستی زنان در دنیا به سرعت در حال افزایش است. سؤالات متعددی در رابطه با اینکه آیا این عمل ایمن است و عوارضی دارد ، وجود دارد . در این مقاله قصد داریم به این موضوع بپردازیم.

چرا عمل لابیاپلاستی ؟

برای برخی از زنان بزرگسال و بزرگسال ، هیپرترافی و یا عدم تقارن لابیا مینور می تواند نگرانی های عملکردی ، زیبایی شناختی یا روانی اجتماعی ایجاد کند. همچنین زنان به دلایل مختلفی از جمله ناراحتی و درد هنگام دوچرخه سواری یا مقاربت ، خارش ، سوزش در هنگام پوشیدن لباس تنگ ، عمل لابیاپلاستی را انتخاب می کنند.
طبق تحقیقات انجام شده بیمارانی که بزرگی یک طرفه یا دو طرفه لابیامینور ( لابیاهای داخلی )دارند ، دچار علائمی از جمله سوزش ، التهاب ، عدم بهداشت صحیح در هنگام قاعدگی ، مداخله در خود کاتتریزاسیون ادرار هستند. بسیاری از این دچار اضطراب یا خجالت در هنگام رابطه جنسی یا پوشیدن لباس تنگ دارند. این موارد منجر به درخواست های بیشتری برای جراحی زیبایی لابیاپلاستی شده است. بنابراین بسیاری از خانم ها ، این عمل نه تنها به بهبود ظاهر ناحیه تناسلی کمک می کند بلکه باعث افزایش روحیه فردی می شود.

عکس های عمل لابیاپلاستی

آیا لابیاپلاستی خطرناک است ؟

سوالات متعددی درباره ایمنی و اثربخشی عمل جراحی زیبایی دستگاه تناسلی زنان توسط چندین ارگان حرفه ای از جمله کالج آمریکایی متخصص زنان و زایمان (ACOG) مطرح شده است. مطالعاتی انجام شده که آنها را به این باور رسانده که نگرانی درباره خطرو عدم ایمنی درباره عمل لابیاپلاستی وجود ندارد . اما توصیه آنها اینست كه تمام زنانی كه به دنبال جراحی زیبایی دستگاه تناسلی هستند از عوارض احتمالی  آن اطلاعاتی کسب کنند و در انتخاب جراح خود دقت کافی داشته باشند. زیرا گزارشاتی مبنی بر عوارض جزئی مربوط به این جراحیمانند زخم ، نکروز پوستی ، عفونت و هماتوم وجود دارد.

نحوه انجام عمل لابیاپلاستی

ابتدا اندازه مورد نظر لابیاها قبل از عمل مورد بررسی قرار گرفته و با کمک بیمار قسمتهای اضافه مشخص می شود. انتخاب جراحی با تیغ یا لیزر برعهده بیمار است . به بیمار این انتخاب داده می شود که جراحی را تحت بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی انجام دهد. بیمار در وضعیت راحت قرار می گیرد و ناحیه به شیوه استریل آماده و دراپ می شود. پوست زائد که قبلاً مشخص شده بود با استفاده از تیغ یا لیزر خارج می شود. این کار باید با دقت و مهارت انجام شود زیرا سه رگ خونی کوچک در لابیا مینورا وجود دارد که نیاز به احتیاط دارند تا آسیب نبیند.در صورتی که با تیغ جراحی انجام می شود نیاز به بخیه دارد ( با لیزر نیاز به بخیه نیست).
تمام جراحی ها به صورت سرپایی انجام می شود.

مراقبت های بعد از لابیاپلاستی

· پس از عمل ، به بیماران دستور داده می شود که چهار بار در روز منطقه جراحی را شستشو دهند.
· بیمار باید به مدت یک ماه بعد از عمل از هرگونه فعالیت شدید یا فعالیت جنسی خودداری کند.
· اگر بخیه از نوع جذبی نباشد ، دو هفته بعد از عمل برای برداشتن به پزشک مراجعه کنید.

عوارض لابیاپلاستی چیست؟

عوارض احتمالی مرتبط با لابیاپلاستی شامل :
·       خونریزی
·       هماتوم
·       عفونت است.
·       شایع ترین عارضه برداشتن بیش از حد لابیاهاست. در حالی که برخی از خانمها خواستار این موضوع هستند اما این امر می تواند منجر به خشکی مزمن ، زخم شدن در مجاورت یا در نزدیکی دهانه واژن و درد در هنگام مقاربت شود.
این عوارض کوتاه مدت باید برطرف شود درغیراینصورت باید به پزشک خود اطلاع دهید .

میزان رضایت از عمل لابیاپلاستی

لابیاپلاستی به طور معمول منجر به ایجاد لب های کوتاه تر می شود که دیگر از سطح لابیا ماژور( لب های بیرونی ) آویزان نمی شوند. اکثر بیمارانی که درد و ناراحتی را تجربه کرده اند ، معمولاً پس از عمل تسکین پیدا می کنند.
طبق مطالعات متعدد ، عمل جراحی لابیاپلاستی با میزان رضایت بالای 90 درصد همراه است.

لابیاپلاستی نوعی جراحی زیبایی زنان است، که با هدف کوچک کردن اندازه لابیا مینور (لب کوچک و داخلی) و لابیا ماژور (لب بزرگ و خارجی) انجام می شود. بسیاری از زنان، از بزرگ بودن لابیاهای خود رنج می برند و گاهی از پوشیدن لباس های تنگ خجالت می کشند.

لابیاپلاستی علاوه بر اهداف زیبایی، اهداف درمانی نیز دارد. بزرگ بودن لابیاها در بسیاری از موارد، می تواند منجر به بروز مشکلات ادراری، و یا عفونت مجاری ادراری نیز شود. لابیاپلاستی به رفع چنین مشکلاتی نیز کمک می کند.

لابیاپلاستی

دلایل انجام لابیاپلاستی

هر فردی دلایل فیزیولوژیکی و روانی، برای انجام لابیاپلاستی دارد. برخی از این دلایل عبارتند از:

 • پوست اضافی و آویزان در نواحی اطراف واژن، که می تواند منجر به بروز درد و ناراحتی حین رابطه جنسی شود، که اصطلاحا دیسپارونی نامیده می شود.
 • بزرگی و یا اصطلاحا هایپرتروفی لابیاها که مانع از پوشیدن لباس های تنگ در زنان خواهد شد. بزرگ بودن لابیا می تواند یکی از علل بروز عفونت در ناحیه تناسلی باشد، زیرا خانم ها اغلب به هنگام تمیز کردن این ناحیه با مشکل روبرو می شوند.
 • تسکین درد ناشی از نشستن های طولانی مدت
 • رفع مشکلات بی اختیاری ادرار و یا حتی عفونت های مجاری ادراری
 • رفع درد، خارش و سوزش ناحیه واژن

همانند سایر جراحی های زیبایی، خانم هایی که به دنبال جراحی لابیا هستند، از ظاهر دستگاه تناسلی خود رضایت ندارند.

روش های عمل لابیاپلاستی

در این شیوه جراحی، ابتدا بافت اضافی لابیا برداشته می شود. تکنیک هایی که در این شیوه جراحی مورد استفاده قرار می گیرند، به شرح زیر می باشد:

 • Trim Technique

این روش زمانی استفاده می شود که لابیاها بزرگ تر از حد نرمال باشند. در این حالت، پوست اضافی لابیا جدا می شود و لبه باز و جدید، نزدیک به یکدیگر بخیه زده می شود. یکی از مزایای این روش این است که، قسمت صورتی تر کناره های لابیا، ما بین چین های لابیای بزرگ قرار می گیرد.

تکنیک Trim، ظاهر طبیعی لابیا را تغییر می دهد. این روش، احتمال بروز اختلالات ارگاسم را افزایش می دهد، و موجب از بین رفتن تیرگی پوست و مخاط اطراف این ناحیه، و لبه طبیعی لابیای مینور می شود.

 • Wedge Technique

در این روش، یک قسمت از لابیای مینور برداشته و برش به چین های طبیعی لابیا انتقال داده می شود. این تکنیک، باعث حفظ مخاط طبیعی و لبه پوست، و حساسیت لابیا می شود، و نتایج زیبایی را به حداکثر می رساند.

 • Deepithelialization Technique

این روش، عمیق کردن ناحیه مرکزی لابیا، بدون آسیب به لبه های طبیعی لابیای مینور را شامل می شود. طول قطعه برداشته شده نباید بزرگ تر از طول کلیتورال به سمت بخش پشتی لابیای مینور باشد. از مزایای ای روش این است که به عصب، بافت و سیستم لنفاوی آسیبی وارد نمی شود.

اقدامات و مراقبت های بعد از لابیاپلاستی

احساس درد و ناراحتی بعد از لابیاپلاستی کاملا طبیعی است، البته نه به شدت سایر جراحی های زیبایی. برای این که دوره نقاهت لابیاپلاستی به سرعت طی شود، و فرد سریع تر قادر به انجام فعالیت های عادی خود باشد، بهتر است نکات گفته شده از سوی متخصص زنان را رعایت کند. برخی از اقدامات و مراقبت های بعد از لابیاپلاستی عبارت است از:

 • قرار دادن کمپرس یخ، به منظور کاهش تورم و التهاب
 • استحمام روزانه، جهت شست و شوی واژن و تمیز نگه داشتن بخیه ها
 • نپوشیدن لباس های تنگ، جهت پیشگیری از ایجاد فشار بر روی ناحیه
 • استعمال پمادها و کرم های آنتی باکتریال
 • دوری از پیاده روی و یا نشستن های طولانی مدت
 • عدم برقراری رابطه جنسی، 4 تا 6 هفته بعد از جراحی
 • دوری از انجام ورزش و فعالیت های سنگین، به مدت 6 هفته
 • بهتر است بیمار یک هفته را کامل استراحت داشته باشد

این نکته را در نظر داشته باشید که این ها، اصول و مراقبت های کلی بعد از لابیاپلاستی هستند. پزشک با در نظر گرفتن شرایط فیزیکی و جسمانی بیمار خود، بهترین مشاوره را ارائه خواهد داد.

نتایج لابیاپلاستی

نتایج لابیاپلاستی با کم شدن التهاب و تورم لابیاها مشخص خواهد شد، معمولا سه ماه بعد از جراحی فرد شاهد تغییرات چشمگیری در ناحیه تناسلی خود خواهد بود. بعد ار جراحی، اندازه لابیاها تا حد بسیار زیادی کاهش می یابد.

لابیاپلاستی با لیزر مونالیزا

این روش جراحی با کاهش لابیای ماژور یا مینور، و شکل دادن به لابیا ها با دستگاه لیزر و به صورت تخصصی به متعادل سازی ناحیه می پردازد. بافت اضافه لابیا ها توسط اشعه لیزر بریده شده و بخیه زده می شود. این جراحی با بی حسی ناحیه انجام می گیرد.

فیلم لابیاپلاستی با لیزر

مزایای لابیاپلاستی با لیزر

جراحی لابیاپلاستی که با لیزر انجام می گیرد، ایمن تر بوده و نتایج بهتری را نسبت به جراحی لابیاپلاستی با تیغ جراحی دارد. لیزر ، فرایند انعقاد خون را شبیه سازی می کند، بدین ترتیب خونریزی وجود ندارد. در این روش لابیاپلاستی، احتمال ایجاد جای زخم پس از جراحی کمتر شده و ورم ناحیه درمان نسبت به روش های سنتی کمتر است. دوره نقاهت نیز بسیار کوتاه تر است. لیزر نه تنها قسمت خارجی ناحیه تناسلی را شکل داده بلکه خاصیت کشسانی و ضخامت بافت آن ناحیه را نیز افزایش می دهد. همچنین با شبیه سازی فرایند کلاژن سازی، کیفیت پوست را افزایش می دهد.

لابیاپلاستی با لیزر برای چه کسانی مفید است؟

این جراحی زیبایی برای افراد زیر مناسب است:

 • زنانی که لابیای مینور شان بیش از حد بزرگ شده است.
 • زنانی که سایز لابیای مینور به علت ورم ، سایش، باد کردن و زخم ، تغییر می کند.
 • زنانی که از ناهنجاری ورم مکرر و درد و احساس ناراحتی هنگام پوشیدن لباس های تنگ، رنج می برند.
 • زنانی که سایز نامتعارف لابیای مینور در آنها، موجب مشکل در ظاهر و نازیبا شدن محل می شود.

آمادگی برای لابیاپلاستی با لیزر

مشاوره با متخصص زنان و آنالیز سابقه سلامتی بیمار توسط پزشک، تعیین انگیزه بیمار از انجام این جراحی و انجام آزمایشات زنان مورد نیاز جهت تعیین علت ورم در واژن، از موارد مورد نیاز قبل از انجام این جراحی می باشد.

دو هفته قبل از انجام لابیاپلاستی، بیمار از مصرف آسپیرین یا دارو های با عملکرد مشابه، قرص ویتامین e ، داروهای ضد انعقاد خون و داروهای سرماخوردگی پرهیز کند. مصرف این داروها به طولانی شدن دوران نقاهت وافزایش خونریزی منجر می شود.

سیگار کشیدن از سه روز قبل از انجام این جراحی باید به 2 تا 3 عدد در روز برسد.

در صورت وجود عفونت در ناحیه مورد جراحی، با مصرف قرص های آنتی بیوتیک تجویز شده توسط پزشک، به درمان عفونت پرداخته و از دوهفته قبل از جراحی باید هرگونه عفونتی از بین رفته باشد.

در صورتی که جراحی تحت بیهوشی کامل رخ داده باشد، بیمار باید از 6 ساعت قبل از جراحی از مصرف مایعات و غذا خودداری کند. همچنین در صورت لزوم با انجام آزمایشات خون ، سنجش قند خون، سدیم، پتاسیم و فشار خون صورت می گیرد.

بعد از جراحی لابیاپلاستی

درست پس از جراحی، بیمار باید سبک زندگی متفاوتی را برای 7 روز پیش بگیرد. همچنین برای مدت 4 هفته از مقاربت جنسی پرهیز شود.

 جراحی لابیاپلاستی با لیزر در افراد زیر و در شرایط زیر قابل انجام نیست:

 • زنان حامله
 • زمان قاعدگی
 • اختلال انعقاد خون
 • عفونت در واژن و قسمت فرج
 • دیابت یا قند خون بالا
 • وجود تومور یا نئوپلاسم در ناحیه

برخی زنان ممکن است با لابیاهای بزرگ یا غیر طبیعی و نامتوازن به دنیا آیند. برخی دیگر نیز با افزایش سن، زایمان های مکرر و یا بلوغ، لابیا ها از شکل افتاده و بزرگ می شوند.

بزرگ شدن غیر طبیعی لابیا ها به طور خاص، لابیای مینور و لبه داخلی واژن را تحت تاثیر قرار می دهند. بر خلاف باور های قدیمی و افسانه ای، لابیاهای بزرگ، ناشی از خود ارضایی و بیماری نیست. برخی زنان به این عارضه دچار هستند و برخی نیستند.

در صورتی که فکر می کنید لابیاها بیش از حد بزرگ هستند، یا شکل غیر طبیعی دارند، ممکن است به فکر جراحی لابیاپلاستی یا درمان های سفت کردن پوست به صورت غیر جراحی و با لیزر مونالیزا بیفتید.

لابیاپلاستی با لیزر مونالیزا

این روش که به صورت غیر جراحی صورت می گیرد، موجب سفت کردن و تنگ کردن واژن و جوانسازی ناحیه می شود. جراحی توسط تیغ، همیشه بهترین گزینه برای زنان نمی باشد و موجب ریسک های جدی می شود. خوش بختانه برخی راه های جایگزین مثل لیزر مونالیزا وجود دارد.

لابیاپلاستی

لیزر مونالیزا بدون نیاز به جراحی های پلاستیک شدید، به بهبود ظاهر ناحیه تناسلی می پردازد. در صورتی که هر یک از موارد زیر را تجربه می کنید، لیزر مونالیزا گزینه مناسبی برای شما می باشد:

 • آتروفی یا لاغری بیش از حد واژن باافزایش سن و کاهش کلاژن سازی در پوست ناحیه واژن
 • از دست دادن خاصیت کشسانی پوست واژن
 • درد هنگام مقاربت جنسی
 • گشادی و کشش بیش از حد واژن بعد از زایمان طبیعی

بسیاری از این دست علائم توسط لیزر مونالیزا درمان می شوند.  این روش درمانی یک انقلابی در زمینه جراحی پلاستیک به وجود آورده است. مدت زمان انجام این روش درمانی 20 دقیقه بوده و به درمان ظاهر نازیبا ، توسط جوانسازی واژن، تنگ کردن واژن و بهبود خاصیت کشسانی واژن می پردازد. این روش درمانی بدون درد بوده و بازگشت پذیر نمی باشد. مورد بازگشت پذیری برای بیشتر بیماران مورد مهمی می باشد.

اغلب زنان کاندید های ایده آلی برای این روش درمانی می باشند. همچنین در این روش درمانی رطوبت پوست واژن که در اثر افزایش سن از بین رفته، بر می گردد. بدین ترتیب این روش برای زنانی که به دلیل یائسگی با خشکی واژن روبرو هستند، بسیار عالی است.

نتایج این روش در بیماران متفاوت است و در برخی موارد سه جلسه مونالیزا (سه ماه متوالی) مورد نیاز است. شما ممکن است برای لابیاپلاستی با لیزر مورد مناسبی نبوده و لابیاپلاستی با تیغ جراحی به روش سنتی، روش مناسب تری برای شما باشد. برای انتخاب مناسب ترین روش، بهتر است با پزشک یا متخصص زنان خود مشورت کنید.

استحمام بعد از لابیاپلاستی

حمام کردن بعد از لابیاپلاستی چگونه صورت می گیرد؟

لابیاپلاستی یک راهکار درمانی یا زیبایی برای حل برخی از مشکلات زنان در ناحیه تناسلی است. اساساً مشاوره های لازم درباره مشکلات در اندام تناسلی هم برای زنان و هم مردان امری واجب است و دیگر هم چون گذشته، سخن گفتن در این باره نیازی به خجالت کشیدن ندارد. پزشکان متخصص زنان و جراحان زیبایی بخش بزرگی از نیازهای افراد را در این امر رفع می کنند. کافی است اگر شما نیز در این زمینه احساس ناراحتی از فرم و شکل واژن می کنید به یک متخصص زنان و زایمان باتجربه و حاذق مراجعه کنید.

استحمام بعد از لابیاپلاستی

لابیاپلاستی چیست؟

لابیاپلاستی با لیزر مونالیزا به ایجاد تغییرات دلخواه در ناحیه لابیاها که بخش خارجی دهانه واژن قرار گرفته اند، گفته می شود. درواقع لابیاها همان لبه های واژن هستند که به علت بزرگ شدنشان بیش از نیاز و حد معمول می توانند مشکلاتی از جمله احساس درد و ناراحتی برای زنان ایجاد کند یا حتی شکل و شمایل واژن را  زنان از زیبایی بیاندازند. پس لابیا پلاستی هم می تواند مصرف پزشکی و زیبایی و هم درمانی جهت بهبود و زیباسازی انجام گیرد.

مزایای لابیاپلاستی

ایراداتی که در لبه ها و لابیاهای واژن ممکن است پیش بیاید دلایل زیادی مثل ژنتیک و وراثت یا زایمان های طبیعی متعدد و… دارند. استفاده از این روش بسیار جدید برای رفع این مشکلات مزایای زیادی را به همراه می آورد.

این مزایای عبارتند از:

 • زیباتر شدن لابیاهای واژن
 • افزایش تحریک پذیری و حساسیت لابیاها
 • افزایش میل جنسی
 • جلوگیری از آسیب دیدن بافت های عصبی و سیستم لنفاوی
 • کوچک شدن لبه طبیعی لابیاها
 • حفظ مخاط طبیعی در پوست و لبه ی لابیاها
 • از بین رفتن رنگدانه های پوست و مخاط اطراف واژن
 • جلوگیری از هایپرتروفی یا بزرگ شدن لابیا
 • کمترین میزان برش و اجتناب از زخم و خونریزی

مراقبت های بعد از لابیاپلاستی

بدیهی است بعد از انجام جراحی ساده لابیاپلاستی نیاز به یک سری اقدامات برای کمک به بهبود و دریافت بهترین نتیجه نیاز خواهد بود. مهم ترین اقدامات لازم بعد از عمل شامل موارد زیر است.

 • به مدت دو روز از پماد تتراسایکلین استفاده شود.
 • به مدت دو روز استفاده از کمپرس سرد الزامی است.
 • خودداری از ورزش و فعالیت های شدید تا 3 هفته بعد از عمل ضروری می باشد.
 • به مدت یک ماه بعد از عمل از مقاربت جنسی خودداری شود.
 • افزایش مصرف مایعات ببسیار مهم است.
 • شستشوی روزانه محل جراحی با ژل های تجویز شده توسط جراح و متخصص زنان و زیبایی اهمیت دارد.
 • عدم مصرف غذاهای تند و پرچرب ضروری است چرا که موجب یبوست در بیمار می شود.

استحمام پس از لابیاپلاستی

ناحیه واژن شامل عروق خونی و عصب های بسیار زیاد و بافت ظریفی دارد و همچنین غده های لنفاوی فراوانی در آن دیده می شود پس با وارد آمدن هر ضربه ای به ناحیه جراحی لابیاپلاستی، شاهد ایجاد تورم خواهید شد.

یکی از سوالات مهم متقاضیان این عمل در این است که چه هنگام بعد از جراحی زیبایی واژن می توان استحمام کرد؟ در پاسخ به این پرسش باید بگوییم که بعد ازعمل جراحی زیبایی واژن بیمارنیازمند رعایت موضوعات زیادی است که قبل از پروسه عمل باید از پزشک خود جویا شود.

بهتر است بانوان گرامی شب پیش از انجام لابیاپلاستی استحمام کنند تا حجم زیادی از باکتری ها و آلودگی ناحیه مورد نظر را کاهش دهند و حتما سه روز قبل از جراحی شیوینگ انجام دهند. برای انجام استحمام بعد از عمل، به علت وجود شرایط متفاوت و متنوع افراد و همچنین میزان و حجم جراحی لازم است به دستور پزشک توجه کرده و از انجام استحمام تا زمانی که پزشک تعیین می کند خودداری نمایند.

آیا می توان در بارداری لابیاپلاستی انجام داد ؟

آیا لابیاپلاستی را می توان در بارداری انجام داد ؟ لابیاپلاستی در بارداری خطرناک است ؟ چه زمانی بعد از زایمان می توان لابیاپلاستی انجام داد ؟ در ادامه با ما همراه باشید تا به این موضوع بپردازیم .

علت انجام لابیاپلاستی چیست ؟

لابیاهای بزرگ در بیماران می توانند مشکلات زیادی را ایجاد کند که توصیه به انجام لابیاپلاستی در این بیماران می شود .یکی از مهم ترین موارد انجام لابیاپلاستی کاهش اندازه لابیاها و از بین بردن چین های دستگاه تناسلی خارجی است که به تبع آن با افزایش اعتماد به نفس و افزایش میل جنسی می تواند همراه باشد .

عکس لابیاپلاستی در بارداری

لابیاپلاستی در بارداری

توصیه می شود لابیاپلاستی در طول بارداری و زمان زایمان به دلایلی صورت نگیرد . از مهم ترین دلایل آن می توان به موارد ذیل اشاره کرد :

 • برای انجام این عمل باید از بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی استفاده شود که می تواند برای مادر و جنین عوارضی به همراه داشته باشد .
 • تغییرات شدید هورمونی مادر باردار می تواند تغییراتی را در دستگاه تناسلی خارجی ایجاد کند که 3 تا 8 هفته بعد از زایمان به حالت طبیعی خود بازمی گردد .
 • در زایمان های طبیعی به دلیل نزول و خروج جنین از دستگاه تناسلی خارجی باعث کشیدگی ها و پارگی هایی در منطقه پرینه می شود .
 • در زمان زایمان ارگان های لگنی پرخون می شود و اگر این عمل انجام شود عوارض ناشی از آن افزایش پیدا می کند .

بنابراین توصیه می شود عمل لابیاپلاستی در این زمان انجام نشود .

چه زمانی می توان بعد از زایمان لابیاپلاستی کرد ؟

در صورتی که قصد انجام لابیاپلاستی را دارید 2 ماه بعد از زایمان می توانید آن را انجام دهید .

هزینه لابیاپلاستی چقدر است ؟

هزینه عمل لابیاپلاستی بستگی به روش آن دارد در صورتی که در بیمارستان و تحت بیهوشی عمومی انجام شود هزینه شامل هزینه بیمارستان ، هزینه مواد بیهوشی و تجهیزات اتاق عمل ، دستمزد پزشک می باشد اما در صورتی که با لیزر در مطب انجام شود هزینه کمتری دارد .

لابیاپلاستی بدون بخیه

یکی از نگرانی خانم ها ماندن جای بخیه و اسکار ناشی از لابیاپلاستی است . با استفاده از تکنیک جدید لیزر مونالیزاتاچ نیازی به برش و بخیه نیست و فرد خونریزی کمی نسبت به جراحی دارد . این روش علاوه بر این مزیت در زمانی کوتاه بین 10 تا 20 دقیقه انجام می شود و دوره نقاهت کوتاهی دارد . فرد نیاز به بستری نداشته و می تواند فردای جراحی به سرکار خود بازگردد.

بهترین زمان انجام لابیاپلاستی

بهترین زمان برای انجام لابیاپلاستی زمانی است که دوران قاعدگی به اتمام رسیده باشد .

مراقبت های پس از لابیاپلاستی

پس از عمل لابیاپلاستی نیاز به چه مراقبت هایی است ؟

پس از عمل لابیاپلاستی بافت بدن دچار تورم می شود که ممکن تا این تورم تا سه هفته طول بکشد در نتیجه لازم است بیمار موارد زیر را رعایت کند .

مراقبت های پس از لابیاپلاستی

1- محل عمل را شستشوی روزانه بدهد .

2- از نشستن های طولانی مدت و فشار دادن ناحیه جراحی خودداری نمایید .

3- حداقل سه هفته دوچرخه سواری و سوارکاری نکنید .

4- حداقل به مدت سه تا چهار هفته از فعالیت جنسی خودداری کنید .

5- بعد از عمل زیبایی لابیاپلاستی حتما محل جراحی را خشک نگه دارید .

6- برای کاهش تورم و درد می توانید به مدت 48 ساعت پس از جراحی از کمپرس یخ استفاده کنید .

7- می توانید به منظور بهبود سریع جای زخم از ژل ها شستشو استفاده نمایید .

8- سعی کنید رژیم غذایی مناسبی داشته باشید و به منظور جلوگیری از یبوست بیشتر از مایعات استفاده کنید .

آیا لابیاپلاستی بدون انجام برش امکانپذیر است ؟

یکی از روش های جدید لابیاپلاستی که با دستگاه مخصوصی انجام می شود روش سافرینگ است. در این روش با استفاده از وسیله مخصوص سافرینگ لبی ها بدون برش تراش داده می شوند و هیچگونه بخیه ای هم زده نمی شود. البته باید به این نکته اشاره کرد که این روش لابیاپلاستی برای همه افراد مناسب نیست و فقط در لبی هایی که اندازه اش کوچکتر از یک سانتی متر باشد یا فقط بخواهیم رنگ لبی ها را تغییر دهیم و تیرگی اش را برطرف کنیم، کاربرد دارد .

مهمترین رکن در موفقیت جراحی زیبایی لابیاپلاستی چیست ؟

جراح مهمترین رکن در انجام جراحی زیبایی است. جراح زیبایی اگر تخصص لازم را نداشته باشد در صورتی که از بهترین دستگاه هم استفاده کند، نتیجه مطلوب را نخواهد داشت. در صورت انجام نادرست عمل جراحی، ممکن است مشکلاتی از جمله عدم تقارن، جدا شدن کامل لبی ها و یا مشکل در ارگاسم ایجاد شود.

عمل لابیاپلاستی که توسط دستگاه های لیزر انجام می شود چه مزیتی نسبت به روش های قدیمی تر دارد؟

1- عمل لابیاپلاستی که با استفاده از لیزر به خصوص لیزر مونالیزا انجام می شود از نظر برش با روش های قدیمی تر تفاوت دارد . در عمل توسط لیزر برش های جراحی مرتب تر هستند و بهبود آن سریعتر می باشد .

2-  همچنین در روش لیزر اسکار یا جای زخم کمتری بر جای می گذارد .

3- در روش های جراحی قدیمی خونریزی بسیار زیاد بود و لازم بود برای کنترل خونریزی تعداد زیادی بخیه روی محل زخم زده شود و حداقل 7 تا 10 روز بخیه ها را نگه داریم اما در روش لابیاپلاستی با لیزر یا اصلا بخیه زده نمی شود یا بخیه به تعداد خیلی کم و با نخ های ظریف زده می شود و بعد از 48 ساعت می توان بخیه ها را برداشت .

4- طول مدتی که در عمل لابیاپلاستی با لیزر نیاز است تا بیمار در مطب باشد بین یک ساعت تا یک ساعت و نیم می باشد ولی در روش های جراحی قدیمی نیاز بود بیمار مدت طولانی در بیمارستان بماند .

5- در روش لابیاپلاستی با لیزر درد عمل کمتر از روش های قدیمی می باشد .

دکتر لیلا تدین

جراح و متخصص زنان اخذ مدرک دكترای عمومی از دانشگاه علوم پزشكی تهران دريافت مدرك تخصصی جراح زنان و زايمان از دانشگاه علوم پزشكی تهران دارای بورد تخصصی زنان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + بیست =