تهران، شمس آباد، خیابان استاد بنا، بالاتر از میدان ملت، مجتمع یاس، پلاک ۸۳۵، طبقه ۲، واحد ۵

دکتر لیلا تدین / جراحی زیبایی زنان / آیا می توان در بارداری لابیاپلاستی انجام داد ؟

0 / 5. 0

۳ دقیقه
لابیاپلاستی در بارداری

آیا می توان در بارداری لابیاپلاستی انجام داد ؟

آنچه می خوانید...

آیا لابیاپلاستی را می توان در بارداری انجام داد ؟ لابیاپلاستی در بارداری خطرناک است ؟ چه زمانی بعد از زایمان می توان لابیاپلاستی انجام داد ؟ در ادامه با ما همراه باشید تا به این موضوع بپردازیم .

علت انجام لابیاپلاستی چیست؟

لابیاهای بزرگ در بیماران می توانند مشکلات زیادی را ایجاد کند که توصیه به انجام لابیاپلاستی در این بیماران می شود .یکی از مهم ترین موارد انجام لابیاپلاستی کاهش اندازه لابیاها و از بین بردن چین های دستگاه تناسلی خارجی است که به تبع آن با افزایش اعتماد به نفس و افزایش میل جنسی می تواند همراه باشد .

عکس لابیاپلاستی در بارداری
عکس لابیاپلاستی در بارداری

لابیاپلاستی در بارداری

توصیه می شود لابیاپلاستی در طول بارداری و زمان زایمان به دلایلی صورت نگیرد . از مهم ترین دلایل آن می توان به موارد ذیل اشاره کرد :

  • برای انجام این عمل باید از بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی استفاده شود که می تواند برای مادر و جنین عوارضی به همراه داشته باشد .
  • تغییرات شدید هورمونی مادر باردار می تواند تغییراتی را در دستگاه تناسلی خارجی ایجاد کند که 3 تا 8 هفته بعد از زایمان به حالت طبیعی خود بازمی گردد .
  • در زایمان های طبیعی به دلیل نزول و خروج جنین از دستگاه تناسلی خارجی باعث کشیدگی ها و پارگی هایی در منطقه پرینه می شود .
  • در زمان زایمان ارگان های لگنی پرخون می شود و اگر این عمل انجام شود عوارض ناشی از آن افزایش پیدا می کند .

بنابراین توصیه می شود عمل لابیاپلاستی در این زمان انجام نشود .

چه زمانی می توان بعد از زایمان لابیاپلاستی کرد ؟

در صورتی که قصد انجام لابیاپلاستی را دارید 2 ماه بعد از زایمان می توانید آن را انجام دهید .

دکتر لیلا تدین جراح و متخصص زنان ارای بورد تخصصی زنان و زايمان از دانشگاه تهران،از جدیدترین لیزر مونالیزا تاچ برای سفید کردن ناحیه تناسلی بانوان استفاده می کند . برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره 26329620 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید.

هزینه لابیاپلاستی چقدر است ؟

هزینه عمل لابیاپلاستی بستگی به روش آن دارد در صورتی که در بیمارستان و تحت بیهوشی عمومی انجام شود هزینه شامل هزینه بیمارستان ، هزینه مواد بیهوشی و تجهیزات اتاق عمل ، دستمزد پزشک می باشد اما در صورتی که با لیزر در مطب انجام شود هزینه کمتری دارد .

لابیاپلاستی بدون بخیه

یکی از نگرانی خانم ها ماندن جای بخیه و اسکار ناشی از لابیاپلاستی است . با استفاده از تکنیک جدید لیزر مونالیزاتاچ نیازی به برش و بخیه نیست و فرد خونریزی کمی نسبت به جراحی دارد . این روش علاوه بر این مزیت در زمانی کوتاه بین 10 تا 20 دقیقه انجام می شود و دوره نقاهت کوتاهی دارد . فرد نیاز به بستری نداشته و می تواند فردای جراحی به سرکار خود بازگردد.

بهترین زمان انجام لابیاپلاستی

بهترین زمان برای انجام لابیاپلاستی زمانی است که دوران قاعدگی به اتمام رسیده باشد .

دکتر لیلا تدین

جراح و متخصص زنان اخذ مدرک دكترای عمومی از دانشگاه علوم پزشكی تهران دريافت مدرك تخصصی جراح زنان و زايمان از دانشگاه علوم پزشكی تهران دارای بورد تخصصی زنان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + چهارده =