دکتر لیلا تدین / جراحی زیبایی زنان / تجربه عمل لابیاپلاستی
۶ دقیقه
تجربه لابیاپلاستی

تجربه عمل لابیاپلاستی

آنچه می خوانید...

در این مقاله قصد داریم به بررسی تغییرات لابیاهای واژن پس از عمل لابیاپلاستی بپردازیم و چند مورد از تجربه لابیاپلاستی توسط دکتر لیلا تدین را با هم ببینیم و صحبت های این افراد را بشنویم. این مقاله بر اساس مطالعات علمی جمع آوری شده است و نتیجه لابیاپلاستی را با دقت نسبتاً بالایی بررسی می کند.

نتیجه لابیاپلاستی چگونه خواهد بود؟

پس از لابیاپلاستی پیشرفت سریع در شکل و اندازه لابیاها دیده می شود. البته معمولاً تا چندین روز پس از عمل (چه عمل از طریق لیزر انجام گیرد و چه خیر) لابیاها به دلیل ترومای وارده مختصری تورم خواهند داشت. بنابراین باید چندین روز پس از عمل به لابیاها فرصت داد تا نتیجه لابیاپلاستی خودش را نشان دهد.

پس از رفع تورم حدود ۲ تا ۳ ماه پس از عمل مزایا و نتیجه لابیاپلاستی به صورت کامل ظاهر می شود. اندازه لابیاها به خصوص لابیای مینور کوچک تر و خوش سر و شکل تر می شود. بیرون زدگی های لابیای مینور از لابیای ماژور حذف می گردد و اندازه لابیاهای واژن به طور کلی در حد مطلوبی کاهش پیدا می کند و می شود ظاهر آراسته تر را مشاهده کرد. در زیر می توانید رضایتمندی بیمار از عمل و تجربه لابیاپلاستی را ببینید.

فیلم تجربه لابیاپلاستی

چه قدر زمان می برد تا نتیجه عمل لابیاپلاستی مشاهده شود؟

این که دقیقاً چه زمانی پس از عمل لابیاپلاستی نتیجه کامل آن مشخص می شود بر اساس هر بیمار متفاوت است. شرایط گوناگون بیماران، میزان سرعت التیام زخم در هر بیمار و همچنین اندازه لابیاها قبل از عمل و تکنیک جراح همگی از عوامل تاثیرگذار می باشند. ولی حداکثر تا شش ماه پس از عمل نتیجه کامل دیده می شود. بسیاری از افراد زودتر از این موعد نتیجه لابیاپلاستی را نشان می دهند.

نکته‌ای که در تجربه لابیاپلاستی بیان کرده اند این است که معمولاً سه هفته اول پس از عمل لابیاپلاستی واژن در بدشکل ترین فرم خود قرار دارد. چرا که لابیاها متورم شده اند و در ناحیه واژن زخم و تورم و درد وجود دارد. اما رفته رفته این علائم برطرف می ‌شود. شما باید حتما بعد از عمل لابیاپلاستی بهداشت و نکات مراقبتی را رعایت کنید چرا که در غیر این صورت در معرض خطر بروز عفونت بعد از عمل لابیا قرار خواهید گرفت.

علائم عفونت بعد از لابیاپلاستی

آیا نتیجه لابیاپلاستی دائمی است؟

سوالی که برای بسیاری از افراد پیش می آید این است که آیا نتیجه لابیاپلاستی دائمی است یا خیر؟ لابیاپلاستی معمولاً نتایج دائم و مادام العمر به همراه دارد. اما شرایط گوناگون می تواند این نتایج را بر هم زند. شرایطی که باعث بمباران واژن و لابیاها توسط هورمون ها می شود معمولاً اندازه لابیا را تغییر می دهد. از جمله این شرایط بارداری و از آن مهم تر زایمان طبیعی می باشد. در این شرایط معمولا تحت تاثیر هورمون های زنانه لابیاها ممکن است کمی متورم شوند و افزایش اندازه دهند.

البته نباید فراموش کرد که معمولاً این افزایش اندازه به دلیل تأثیر یکنواخت هورمون ها به صورت یکپارچه صورت می گیرد و تقارن لابیاهای مینور و ماژور را بر هم نمی ‌زند.

برای آگاهی در این زمینه می توان از تجربه لابیاپلاستی افراد که قبلا انجام داده اند، استفاده کرد.

آیا لابیاپلاستی باعث افزایش لذت جنسی می شود؟

انجام عمل لابیاپلاستی از جهات مختلفی می تواند بر روی میزان لذت جنسی فرد تاثیر گذار باشد. در ادامه اصلی ترین دلایلی که باعث می شوند انجام عمل لابیا بر روی میزان لذت جنسی شما تاثیر بگذارد را مورد بررسی قرار داده ایم:

1.. اصلاح حالت و شکل لابیا مینور

در بعضی از افراد نحوه قرارگیری لابیا مینور به گونه ای است که اگر جراح لابیا مینور را کوچک تر کند منجر به تنگ تر شدن ورودی واژن می شود. لذا نتیجه لابیاپلاستی در عده ای از بیماران علاوه بر متقارن کردن ظاهر و کوچک کردن لابیاها تنگ کردن واژن نیز می باشد.

2.. کاهش اندازه لابیا ماژور

علت دیگری که نتیجه لابیاپلاستی را مربوط به افزایش لذت جنسی می کند این است که لابیا ماژور بزرگ می ‌تواند موجب عدم تماس کافی با کلیتوریس یا همان ناحیه بسیار تحریک پذیر واژن شود. در صورت انجام عمل لابیاپلاستی این سد برداشته می شود و تحریک به میزان بیشتری صورت می گیرد.

3.. افزایش اعتماد به نفس

یکی از مهم ترین نتایج لابیاپلاستی این است که فرد به دلیل افزایش اعتماد به نفس و همچنین احساس رضایت از خود و بدن خود در رابطه جنسی فعال تر عمل می کند. در این عمل معمولاً از بخیه هایی استفاده می‌شود که پس از عمل از بین می روند. بنابراین ممکن است بعد از ۶ ماه تا یک سال از عمل لابیاپلاستی کسی متوجه این عمل از روی ظاهر واژن نشود.

به هرحال عمل لابیاپلاستی یک عمل زیبایی است و همچنین با اهداف برطرف کردن نگرانی های مربوط به حوزه بهداشت و سلامت صورت می گیرد. اهداف اصلی این عمل متقارن کردن لبه های واژن، شکل دادن به طرح لابیا‌های واژن و کوچک کردن آنها می باشد. لابیاپلاستی هیچ ارتباطی با ختنه زنان ندارد و این یک تصور غلط عمومی و شایعه ای بیش نمی باشد. این اقدام یک تکنیک کاملاً علمی می باشد که با اهداف درمانی بر روی افرادی که نیاز به عمل دارند صورت می‌ گیرد. قبل از انجام آن، از تجربه لابیاپلاستی افراد دیگر بهره مند شوید.

پاسخ به یک پرسش مهم و شایع درباره نتیجه عمل لابیا

یکی از بیش ترین مشکلاتی که افراد پس از عمل لابیاپلاستی با آن مواجه می‌ شوند این است که دچار خارش شدید واژن می شوند. باید گفت در هفته اول و دوم به دلیل آزاد شدن فاکتورهای رشد و همچنین وجود نخ بخیه در محل و زخم های موجود، خارش و درد بعد از لابیاپلاستی طبیعی است. این موضوع معمولا با مراقبت کافی پس از یک تا دو هفته برطرف می ‌شود. از تجربه لابیاپلاستی دیگران در این زمینه استفاده کنید.

گاهی اوقات به علت رشد باکتری ها و میکروب ها در محل و یا واکنش های دارویی این خارش صورت می ‌گیرد و پس از قطع کردن داروها مجدداً برطرف می ‌شود. البته به بیماران هرگز توصیه نمی ‌شود که خودشان سر خود داروهایشان را قطع کنند. انجام دادن مراقبت های روتین که پزشک به بیمار توصیه کرده است به طور کاملا دقیق تا ۴ هفته پس از عمل می تواند نتایج بسیار مطلوبی در بر داشته باشد. بنابراین در صورت خارش پس از لابیاپلاستی نگران نباشید و در صورت طولانی شدن آن بیشتر از یک تا دو هفته با پزشک مشورت کنید.

اهمیت مراقبت های بعد از لابیاپلاستی

مراقبت های پس از لابیاپلاستی که در این دوران ارائه می شوند را باید جدی گرفت. این توصیه ها شامل عدم ایستادن زیاد، استراحت، استفاده از کمپرس سرد، مصرف به موقع پمادها و آنتی بیوتیک می باشد. بهداشت محل و تعویض پانسمان نیز یکی از نکات حائز اهمیت است. امیدواریم که این مقاله مطالب مفیدی را در مورد تجربه لابیاپلاستی و نتیجه آن در اختیار شما قرار داده باشد. ممنون که همراه ما بودید.

دکتر لیلا تدین

جراح و متخصص زنان اخذ مدرک دكترای عمومی از دانشگاه علوم پزشكی تهران دريافت مدرك تخصصی جراح زنان و زايمان از دانشگاه علوم پزشكی تهران دارای بورد تخصصی زنان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 11 =

درخواست مشاوره رایگان!