دکتر لیلا تدین / جراحی زیبایی زنان / جوانسازی واژن با PRP
۴ دقیقه
تزریق PRP واژن

جوانسازی واژن با PRP

آنچه می خوانید...

به دلایلی نظیر افزایش سن ممکن است پوست ناحیه تناسلی بانوان دچار تیرگی و پیری شود. PRP شامل پلاسمای غنی از پلاکت است. که تزریق آن به واژن می تواند منجر به جوانسازی این قسمت و در نتیجه بهبود ظاهر و عملکرد آن شود. در این مقاله همه چیز درباره پی آر پی واژن اعم از مزایا، معایب و موارد استفاده را بخوانید.

تزریق پی آر پی واژن

پی آر پی چیست؟

در گذشته روش خاصی برای جوانسازی واژن وجود نداشت. بعدها روش های جراحی روی کار آمدند و حالا روش های غیر جراحی مانند جوانسازی واژن با لیزر و هزینه آن جایگزین آن ها شده اند. PRP مخفف عبارت Platelet-Rich Plasma است و حاوی پلاسمای غنی از پلاکت می باشد.

مزایای تزریق PRP واژن

مزایای مختلفی می توان برای این اقدام جوانسازی نام برد که مهم ترین آن ها عبارتند از:

بهبود ظاهر واژن

یکی از مهم ترین علائم پیری واژن را از بین رفتن توانایی آن در کلاژن سازی و در نتیجه تیره و افتاده شدن پوست واژن می دانیم. تزریق PRP به واژن با تحریک ساخت کلاژن در پوست این بخش می تواند به افزایش استحکام و زیبایی واژن شما کمک کند.

تهاجم کم

به اقداماتی تهاجمی گفته می شود که برای انجام آن ها از روش جراحی بهره گرفته می شود. تزریق پی آر پی واژن چنین نیست و نیازی به بیهوشی در حین انجام آن وجود ندارد.

افزایش لذت جنسی به کمک تزریق پی آر پی به جی اسپات (G-spot)

با تزریق پی آر پی به واژن استحکام پوست این ناحیه افزایش پیدا می کند. و در نتیجه میزان تحریک جنسی از طریق این قسمت بالاتر رفته. و لذت جنسی بانوان افزایش می یابد.

رفع خشکی واژن

خشکی واژن مسئله ای است که باعث افزایش اصطکاک میان لبه های واژن و لباس زیر می شود. این موضوع یکی از مهم ترین دلایل تیرگی ناحیه تناسلی بانوان است. و درمان آن دردسرهای خاص خودش را دارد. تزریق PRP واژن می تواند جلوی بروز این مشکل را گرفته. و درمان خشکی واژن را کاملا انجام دهد.

تنگ کردن واژن

گشادی واژن به دلیل کاهش استحکام پوست و عضلات متصل به آن اتفاق می افتد. تزریق پی آر پی واژن می تواند با پر کردن جای خالی کلاژن و تحریک پوست واژن به کلاژن سازی بیشتر، باعث تنگ شدن دهانه واژن شود.

درمان بی اختیاری ادرار

یکی از عمده ترین دلایل بی اختیاری ادرار، ضعف پوست و عضلات واژن است. تزریق PRP به این ناحیه می تواند در رفع این مشکل نیز موثر واقع گردد. (در مورد بی اختیاری ادرار در زنان بیشتر بدانید)

چه افرادی نمی توانند PRP واژن انجام دهند؟

از پی آر پی می توان برای جوانسازی پوست بخش های مختلف بدن از جمله واژن بهره گرفت. اما حقیقت این است که برخی از افرادی که به بیماری های خاصی مانند سرطان یا لوپوس مبتلا هستند، نمی توانند تزریق پی آر پی به واژن انجام دهند.

عوارض پی آر پی واژن

تزریق پی آر پی واژن به خودی خود عارضه ای در پی ندارد اما اگر توسط یک پزشک بی تجربه و با استفاده از مواد بی کیفیت انجام شود، عوارض سطحی و جدی مختلفی را به همراه خواهد داشت. در حقیقت برای آن که تزریق PRP به واژن را در بهترین شرایط و بدون تجربه کمترین عوارض ممکن انجام دهید، باید در وهله اول بهترین دکتر زنان را پیدا و انتخاب کنید.

مراحل تزریق PRP واژن

مراقبت های بعد از تزریق PRP واژن

بعد از تزریق پی آر پی واژن انجام اقدام خاصی لازم نیست. فقط نباید از داروهایی که ممکن است روند بهبودی را به تاخیر بیندازند، استفاده کنید. تزریق PRP واژن به زمانی حدود 15 دقیقه نیاز دارد و بعد از آن ممکن است قرمزی یا کبودی را تجربه کنید که بسیار طبیعی است و نیازی به مراقبت خاصی ندارد.

هزینه تزریق پی آر پی واژن

هزینه جوانسازی واژن با تزریق کردن پی آر پی به عوامل مختلفی از جمله میزان پی آر پی تزریقی و تخصص دکتر زنانی که به او مراجعه می کنید مربوط است. نکته ای که در رابطه با هزینه تزریق PRP به واژن باید به آن توجه کنید، این است که در صورت انجام این روش، نتیجه ای دائمی را تجربه خواهید کرد و نیازی نیست که برای انجام دوباره آن هزینه ای پرداخت کنید.

دکتر لیلا تدین

جراح و متخصص زنان اخذ مدرک دكترای عمومی از دانشگاه علوم پزشكی تهران دريافت مدرك تخصصی جراح زنان و زايمان از دانشگاه علوم پزشكی تهران دارای بورد تخصصی زنان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 12 =

درخواست مشاوره رایگان!